سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابپای و تارت تارت به

تارت به
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۸ نفر
مواد لازم
شکر ۱/۳/۴ پیمانه
لیمو ترش ۲ عدد
به ۱۷۰۰ گرم
کره ۲ قاشق غذا خوری
نمکنوک قاشق چای خوری
آردکمی
خمیر پایبه مقدار لازم
تارت به
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت تارت به
روش ساخت
مرحله 1در یک ظرف بزرگ، 10 پیمانه آب را با 1 پیمانه شکر مخلوط نمایید. نصف پوست لیمو ترش را در مخلوط آب و شکر رنده کنید.
مرحله 2سپس لیمو ترش‌ها را از وسط دو نیم کنید؛ یکی از نیمه‌ها را کناری بگذارید و آب بقیه آن‌ها را در مخلوط آب و شکر بریزید.
مرحله 3پوست به‌ها (در اندازه کوچک) را بگیرید، آن‌ها را از وسط دو نیم کنید و دانه‌های‌شان را خارج نمایید. به‌ها به قاچ های مساوی برش دهیدآنها را در مخلوط آب و شکر بریزید و آب را به‌جوش آورید.
مرحله 4سپس درب ظرف را بگذارید و اجازه دهید تا به‌ها به مدت 8 تا 10 دقیقه حرارت ببینند؛ ولی کامل پخته نشوند. آن‌ها را آب‌کشی کنید و کناری بگذارید.
مرحله 5فر را با دمای 375 درجه فارنهایت (190 درجه سانتی‌گراد) گرم نمایید. در یک قالب تارت با قطر 25 سانتی‌متر و یا در یک قالب فولادی با همان اندازه، ¾ باقی‌مانده از شکر و مقداری نمک را با هم مخلوط نمایید و ظرف را بر روی حرارت متوسط قرار دهید تا این مخلوط به رنگ طلایی قهوه‌ای در‌آید. ظرف را از روی حرارت بردارید و کره را با محتویات ظرف مخلوط نمایید.
مرحله 6به‌ها را به‌صورتی که سمت بریده شد آن‌ها رو به بالا باشد در قالب به شکل یک دایره بچینید، سپس چند به را در مرکز قالب قرار دهید. آب نصف لیمو ترش را بر روی به‌های چیده شده در قالب بریزید.
مرحله 7روی یک سطح تمیز مقداری آرد بپاشید؛ خمیر پای را بر روی آن باز کنید تا قطر آن 30 سانتی‌متر و ضخامت آن به 3 میلی‌متر برسد. خمیر را بر روی به‌ها قرار دهید و لبه‌های خمیر را به داخل و دور میوه‌ها تا بزنید.
مرحله 8سپس قالب را در فر قرار دهید و تارت را به مدت 45 دقیقه بپزید. بعد از آن 10 دقیقه اجازه دهید تا سرد شود. با کمک یک کارد، لبه‌های تارت را از قالب جدا کنید و یک بشقاب را برعکس روی قالب قرار دهید؛ سپس قالب را برگردانید تا تارت در بشقاب قرار گیرد.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین