سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابتنقلات بامیه بدون تخم مرغ

بامیه بدون تخم مرغ
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۱۰ نفر
مواد لازم
بامیه0
آرد سفید ۲.۵ پیمانه
آب ۲ پیمانه
روغن مایع ۱/۴ پیمانه
شهد ۲ قاشق غذا خوری
وانیل‏نوک قاشق چای خوری
شهد0
شکر ۲ پیمانه
آب ۱ پیمانه
گلاب ۱/۴ لیوان
آب لیمو ۲ قاشق غذا خوری
زعفرانبه مقدار لازم
گلوکز ۱ قاشق غذا خوری
بامیه بدون تخم مرغ
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت بامیه بدون تخم مرغ
روش ساخت
مرحله 1شهد: آب را جوش بیاورید جوهر لیمو یا آبلیمو را اضافه کنید وقتی جوش زد شکر را اضافه کنید ولی هم نزنید تا شکر حل شود (شعله متوسط).وقتی حل شد زعفران و گلاب را اضافه کنید.
مرحله 2با فرچه آغشته به آبلیمو کناره های قابلمه را تمیز کنید.شعله را روی متوسط بگذارید تا بجوشد و قوام بیاید و ۲ دقیقه آخر ۱ قاشق گلوکز بهش اضافه کنید.شهد باید از عسل روانتر باشد.نه زیاد آبکی و نه زیاد سفت.چون بعد از خنک شدن کمی سفت تر میشود.
مرحله 3بامیه: آب و روغن و شهد را داخل قابلمه ای بریزید و مخلوط کنید و روی گاز قرار دهیدو اجازه دهید تا جوش بیاید (شعله متوسط)وقتی شروع به ریز جوش زدن کرد شعله گاز را خیلی کم کنید و همه آرد و وانیل را به یک دفعه داخل قابلمه بریزید و شروع به هم زدن کنید و خوب با قاشق چوبی هم بزنید و خمیر را با قاشق چوبی تکه تکه کنید تا موقعی که خمیر نرم و لطیف و پخته شود(حدود ۱۰ دقیقه)
مرحله 4بعد از روی گاز بردارید و داغ داغ داخل قیف با ماسوره شکوفه یا ماسوره ی مخصوص بامیه بریزید و روی یک سینی ماسوره بزنید و با قیچی یا چاقو برش بزنید.
مرحله 5در یک قابلمه روغن داغ کنید (حسابی داغ شود) و بامیه ها را کم کم داخل روغن سرخ کنید و از روغن خارج و داخل شهدی که به دمای محیط رسیده بیندازید حدود ۱ دقیقه داخل شهد زیرو رو کنید و در سبد گذاشته تا شهد آنها چکه کند بعد در ظرف سرو بگذارید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین