سبد خرید کالا
را به شماره 09379309042پیامک نمایید


شماره موبایل یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابشیرینی تر باقلوای یزدی

باقلوای یزدی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۸ نفر
مواد لازم
تخم مرغ (زرده) ۲ عدد
شیر ۱ پیمانه
آرد ۲۰۰ گرم
بیکینگ پودر ۱/۲ قاشق چای خوری
کره ۲ قاشق سوپ خوری
پودر قند ۲۵۰ گرم
پودر هل ۱ قاشق سوپ خوری
کره ۱۵۰ گرم
بادام ۵۰۰ گرم
شکر ۵۰۰ گرم
آب ۱.۵ پیمانه
گلاب ۱/۲ پیمانه
باقلوای یزدی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت باقلوای یزدی
روش ساخت
مرحله 1ابتدا خمیر را آماده کنید. شیر، بیکینگ‌پودر، روغن آب شده و زده‌ها را با هم مخلوط کنید. آرد را کم‌کم تا جایی اضافه کنید تا خمیر نرمی حاصل شود. خمیر باید طوری باشد که به دست نچسبد و خیلی سفت هم نباشد. آن را داخل کیسه فریزر قرار دهید و در دمای محیط به مدت 2 تا 3 ساعت استراحت دهید. مواد داخل باقلوا به جز روغن جامد را با هم مخلوط کرده و کنار بگذارید.
مرحله 2بعد از زمان ذکرشده فر را با دمای 180 درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود. قالب مستطیل مناسبی را با روغن چرب کنید. مقداری از خمیر را بردارید و آن را باز کنید تا کاملا نازک شود. قالب را روی خمیر قرار دهید و کمی بزرگ‌تر از قالب آن را برش بزنید
مرحله 3سپس خمیر را کف قالب قرار دهید. این کار را 2 بار دیگر انجام دهید تا 3 لایه خمیر کف قالب داشته باشید. حالا روی خمیرها مخلوط داخل باقلوا را بریزید، خوب پخش کنید و با پشت قاشق فشار دهید. مقداری گلاب هم روی مواد بریزید. 4-2 لایه خمیر را به روش قبل برش بزنید و روی مواد فشار دهید. باقلوا را با چاقوی تیز به‌صورت دلخواه برش بزنید. روغن جامدیا کره را آب کنید و به‌آرامی روی باقلوا بریزید. قالب را به مدت 20-15 دقیقه داخل فر قرار دهید.
مرحله 4در این فاصله شربت را آماده کنید. شکر و آب را با هم مخلوط کرده و روی حرارت قرار دهید. وقتی جوش آمد، گلاب را اضافه کنید. صبر کنید تا شربت غلیظ شود، سپس آن را از روی حرارت بردارید و بگذارید کاملا خنک شود.
مرحله 5روی باقلوا شربت خنک را بریزید و سپس سرو کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین