سبد خرید کالا
را به شماره 09379309042پیامک نمایید


شماره موبایل یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابشیرینی تر باقلوای گردو روسی

باقلوای گردو روسی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۸ نفر
مواد لازم
آرد ۲.۵ پیمانه
کره ۱۵۰ گرم
پودر شکر ۱/۴ پیمانه
تخم مرغ ۳ عدد
وانیل‏ ۱/۴ قاشق چای خوری
جوش شیرین ۱/۲ قاشق چای خوری
بیکینگ پودر ۱/۲ قاشق چای خوری
روغن ۱ قاشق چای خوری
کنجد ۱/۲ پیمانه
پودر شکر ۲ پیمانه
گردو ۱ پیمانه
پودر نارگیل ۱/۲ پیمانه
پودر بادام ۱/۲ پیمانه
عسلبه مقدار لازم
روغن مایع ۱ قاشق سوپ خوری
شکلات ۵۰۰ گرم
عرق بیدمشک ۱/۴ پیمانه
باقلوای گردو روسی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت باقلوای گردو روسی
روش ساخت
مرحله 1پودر شكر و كره را با همزن برقي بزنید. وانيل، جوش شيرين و بيكينگ پودر را هم به مواد اضافه كرده و مخلوط كنيد.تخم‌مرغ‌ها را با فاصله يك دقيقه به مواد اضافه كرده و با همزن هم بزنيد.آرد را اضافه كرده و مخلوط كنيد تا خميري نرم به دست بيايد. روي ظرف را بپوشانيد و خمير را به مدت 20 دقيقه استراحت دهيد. براي آماده كردن قالب، پس از چرب كردن، آن را به مدت 10 دقيقه روي شعله بگيريد تا قالب گرم شود.
مرحله 2مقداري از خمير را داخل قالب بگذاريد. قالب را ببنديد طوري كه دو كفه قالب روي خمير آمده و آن را فشرده كند. حالا اضافه‌هاي خمير را از اطراف قالب جدا كنيد.قالب را روي شعله متوسط اجاق گاز بگيريد و چند بار پشت و رو كنيد تا هر دو طرف قالب حرارت ببيند و خمير بپزد، سپس قالب را باز كرده و دوكفه شيريني كه به شكل دو نيمه پوست گردو است را خارج كنيد. دور شيريني‌ها را با چاقو صاف و يكدست كنيد.
مرحله 3گردو، كنجد و بادام را به صورت درشت آسياب كنيد و با پودر نارگيل در كاسه‌اي بريزيد.عرقيات را اضافه كنيد تا به شكل خميري درآيند.يك نيمه نان را برداشته و به اندازه يك گردو از خمير داخل آن بگذاريد. به لبه‌هاي يك نيمه ديگر نان، كمي عسل بماليدو دو نيمه نان را به هم بچسبانيد تا شيريني به شكل گردو شود.
مرحله 4نان‌هاي روسي را به همين ترتيب آماده كرده و با عسل به شكل يك گردوي درسته درآوريد. شكلات آب شده را با روغن مايع مخلوط کنیدو نان گردويي‌ها را در آن بزنيد تا همه جاي آنها به شكلات آغشته شود، سپس آنها را مدتي در يخچال بگذاريد تا شكلات سفت شود. هر گردوي روسي شكلاتي را در كپسول كاغذي گذاشته و در ظرف مورد نظر بچينيد.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین