سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابشیرینی خشک باقلوای رز نارگیلی زعفرونی

باقلوای رز نارگیلی زعفرونی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۱ نفر
مواد لازم
پودر نارگیل ۵۰۰ گرم
شکر ۲۵۰ گرم
تخم مرغ ۶ عدد
خمیر بادام (مارزیپان) ۶۰ گرم
آرد ۳۲ گرم
آرد برنج ۳۲ گرم
روغن ۷۵ گرم
شربت ۲ پیمانه
بادام ۱ پیمانه
زعفران دم کردهبه مقدار لازم
باقلوای رز نارگیلی زعفرونی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت باقلوای رز نارگیلی زعفرونی
روش ساخت
مرحله 1نارگیل ، شکر و مارسیپان با دور کند مخلوط کنید . نیمی از تخم مرغ ها را اضافه کنید مخلوط که شد . روغن صاف قنادی شماره ۵۰ یا روغن جامد را اضافه کنید مخلوط که شد مابقی تخم مرغ ها را اضافه کرده مخلوط کنید یکدست که شد آرد ها را اضافه کنید و هم بزنید یکدست شود . وانیل و زعفران را اضافه کنید و مخلوط نمایید .
مرحله 2اگر خمیر رقیق بود پودر نارگیل اضافه کنید و اگر خیلی غلیظ بود کمی تخم مرغ اضافه کنید .در صورت تمایل میتوانید کمی از آرد را کم کرده به جایش کاکائو اضافه کنید .
مرحله 3خمیر را در قیف با ماسوره ستاره شماره ۱۲ ریخته و در سینی فر که با کاغذ روغنی پوشانده اید شکوفته کوچک یا بزرگ با فاصله بزنید .
مرحله 4۱ پ شکر + نصف پ آب را روی حرارت بجوشانید تا شکر حل شود سپس کناری بگذارید خنک شود و مغزهای دلخواهتان را در این شربت زده و روی شیرین یها بچسبانید و شیرینی ها را به مدت ۲۰ – ۲۵ دقیقه در فری که از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم شده بپزید تا زمانی که قسمت زیر شیرینی کمی طلایی شود و شیرینی هایی که به صورت قیفی و بلند زده اید لبه های رویی اش هم طلایی شوند .
مرحله 5بعد از پخت شیرینی ها را با سینی کناری بگذارید کاملا سرد شود سپس در یک ظرف چیده و شهد نیمه گرم که با کمی آبلیمو مخلوط کرده اید را روی شیرینی ها بریزید ۳ – ۴ دقیقه بگذارید شهد جذب شیرینی شود و شهد اضافه را جدا کنید .
مرحله 6اگر خمیر بادام نداشتید میتوانید از آرد برنج استفاده کنید .شیرینی ها را در ظرف در بسته در یخچال نگهداری کنید و اگر در فریزر نگهداری میکنید ۱۵ دقیقه قبل از پذیرایی از فریزر بیرون بیاورید .برای شربت روی شیرینی ها هم میتوانید به جای شکر از عسل استفاده کنید .
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین