سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابپای و تارت باقلوا مینی تارت با مغز

باقلوا مینی تارت با مغز
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۴ نفر
مواد لازم
تخم مرغ (زرده) ۲ عدد
پودر شکر ۳ قاشق سوپ خوری
کره ۱۵۰ گرم
پودر کاسترد ۱ قاشق سوپ خوری
آرد نشاسته ۱ قاشق سوپ خوری
پودر وانیل ۱/۲ قاشق چای خوری
نمکنوک قاشق چای خوری
آرد سفید ۱۱ قاشق سوپ خوری
مواد داخل تارت0
پسته خام ۱ پیمانه
بادام ۱/۲ پیمانه
خلال پسته ۲ قاشق سوپ خوری
گردو ۱/۲ پیمانه
شیر عسل ۴ قاشق سوپ خوری
کره ۵۰ گرم
آب ۱/۳ پیمانه
عسل ۲ قاشق سوپ خوری
باقلوا مینی تارت با مغز
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت باقلوا مینی تارت با مغز
روش ساخت
مرحله 1ابتدا خمیر را آماده کنید. پودر شکر و کره را حدود 2 دقیقه با همزن برقی بزنید تا نرم و یکدست شود، سپس زرده‌ها را دانه‌دانه اضافه کنید. هر زرده را 30 ثانیه همراه با مواد بزنید، سپس آرد نشاسته ، پودر وانیل، نمک و پودر کاسترد را اضافه کرده و با همزن دستی هم بزنید. در انتها آرد سفید را بریزید و به هم زدن ادامه دهید تا خمیر لطیفی به دست بیاید. خمیر حاصل را داخل کیسه فریزر قرار دهید و آن را یک ساعت داخل یخچال بگذارید.
مرحله 2بعد از زمان ذکر شده فر را با دمای 180 درجه سانتی‌گراد روشن کنید. خمیر را از یخچال درآورید و روی سطح صافی پهن کنید، سپس آن را به‌اندازه قالب‌های مافین، به‌صورت دایره برش بزنید. خمیر باید به‌اندازه‌ای باشد که کف و دیواره قالب‌ها را کاملا بپوشاند. حالا خمیرها را داخل قالب‌ها قرار دهید و با انگشت آنها را صاف کنید، سپس با چنگال روی خمیرها چند سوراخ ایجاد کنید. قالب‌ها را به مدت 20 دقیقه داخل فر قرار دهید تا خمیرها طلایی شوند.
مرحله 3در این فاصله مواد میانی تارت را آماده کنید. کره و شیر عسلی را روی حرارت قرار دهید. وقتی جوش آمد، پسته، بادام، خلال پسته و گردوی خرد شده را داخل آن بریزید و به‌آرامی هم بزنید. صبر کنید تا مخلوط غلیظ شود، سپس آن را از روی حرارت بردارید. صبر کنید تا کمی خنک شود.
مرحله 4برای درست کردن شربت، عسل و آب را با هم مخلوط کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا بجوشد، سپس آن را از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا خنک شود.
مرحله 5وقتی خمیرها آماده شدند، قالب‌ها را از فر خارج کرده و صبر کنید تا کمی خنک شوند، سپس خمیرها را قالب‌ها درآورید. وقتی کاملا خنک شدند، مخلوط مواد میانی را داخل آنها بریزید. شربتی که آماده کرده‌اید را هم روی مواد بریزید و سرو کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین