سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابترکی باقلوا با خمیر یوفکا

باقلوا با خمیر یوفکا
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۳ نفر
مواد لازم
خمیر یوفکا ۶ ورق
مغز گردو ۲ پیمانه
کره ۱۵۰ گرم
گلاب ۳ قاشق غذا خوری
پودر قند ۴ قاشق غذا خوری
پودر هل ۲ قاشق غذا خوری
آب ۱ پیمانه
شکر ۱/۵ پیمانه
عرق هل ۳ قاشق غذا خوری
شیر ۱/۲ پیمانه
باقلوا با خمیر یوفکا
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت باقلوا با خمیر یوفکا
روش ساخت
مرحله 1داخل یک شیر جوش تمام موادتان را بریزید بجز گلاب و هل که در آخر باید اضافه شوند. روی حرارت ملایم 15 تا 20 دقیقه بگذارید. باید وسط کار کف رویش را بگیرید و در آخر اسانس را بریزید و دو تا قل که زد از روی حرارت بردارید و بگذارید تا خنک شود.حالا مغزها را میکس کنید.
مرحله 2می توانید برای گردو به تنهایی به جای هل از دارچین استفاده کنید و در شهدش هم از اول کار چوب دارچین بیندازید. طعم متفاوتی خواهید داشت.
مرحله 3مغزها را که میکس کردید داخل یک کاسه با پودر قند و هل و گلاب مخلوط کنید اگر مواد حالت چسبندگی و خمیری شکل نشد کمی دیگر گلاب بریزید. مواظب باشید زیاد هم شل تشود.
مرحله 4حالا کره ذوب شده را کنار دستتان با یه قلمو بگذارید و داخل پشت یک سینی بزرگ، از خمیر 3 لایه بردارید و باقی را سریع ببندید و لای نایلون یا دستمال بگذارید. از بس خمیرها نازک هستند سریع خشک می شوند. پس کمی سرعت عمل هم داشته باشید.خوب خمیرها خیلی نازک و شکننده هستند. پس با دقت 3 ورق ازش جدا کنید و سعی کنید کنده و پاره نشوند.
مرحله 5روی لایه بالایی را با قلمو یا هرچیزیکه برایتان ممکن است با کره ذوب شده حسابی چرب کنید. من با پوست خود کره این کار رو کردم.بعد هم نیمی از مواد میانی را بردارید و روی طول خمیر ها با 3 انگشت فاصله فشرده کنید و محکم رولش کنید و بعد با یه چاقوی تیز به فاصله 3 سانتی یا کمتر و بیشتر بسته به اندازه نهایی که می خواهید باقلوا ها داشته باشند برش بزنید.
مرحله 6این کار را با دقت انجام دهید و زیاد فشارش ندهید که بافتش خراب نشود. بهتر است با چاقوی اره ای تیز این کار را انجام دهید. بعد یک پیرکس را یا قالبتان را با کره حسابی چرب کنید و به ترتیب داخلش بچینید و رویش را بازم کره بمالید.حالا رول بعدی و تکرار کارهای بالا.
مرحله 7فر را با 180 درجه از 15 دقیقه قبل گرم کنید. در آخر باقی مانده کره های آب شده را روی تمام باقلوا ها بریزید و برای 20 دقیقه بگذارید داخل فر.اگر مثل من می خواهید در ماکرو فر درستش کنید باید دکمه کانوکشن را بزنید و 10 دقیقه زمان بدهید تا داخل دستگاه گرم شود. بعد هم روی پایه کوتاه با درجه 200 و مدت 20 دقیقه و دکمه کانوکشن قرار دهید.
مرحله 8در آخر کار اگر به رنگ طلایی دلخواه نرسیدید 5 دقیقه از دگمه گریل استفاده کنید تا باقلواها داغ داغ هستند شهد را که خنک خنک شده رویش بریزید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین