سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابتنقلات باسلوق لبو گردویی

باسلوق لبو گردویی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۵ نفر
مواد لازم
نشاسته ۱/۲ پیمانه
آب ۱/۱/۴ پیمانه
لبو ۲/۳ پیمانه
شکر ۱/۲ پیمانه
گلاب ۲ قاشق سوپ خوری
جوهر لیمو ۱/۴ قاشق چای خوری
پودر ژلاتین ۲ قاشق سوپ خوری
گلوکز مایع ۲ قاشق سوپ خوری
پودر هل ۱/۲ قاشق چای خوری
پودر نارگیلبه مقدار لازم
گردوبه مقدار لازم
باسلوق لبو گردویی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت باسلوق لبو گردویی
روش ساخت
مرحله 1ابتدا نشاسته را با یک پیمانه آب حل میکنیم و حدود ۵ دقیقه میگذاریم و بعداز صافی رد میکنیم و کنار میگذاریم .
مرحله 2یک چهارم پیمانه آب و شکر و جوهر لیمو رو توی ظرف نچسب میریزیم وروی حرارت میگذاریم وقتی به جوش زدن افتاد حدود ۳ دقیقه میگذاریم تا جوش بخورد.
مرحله 3بعد نشاسته حل شده با آب را اضافه میکنیم و با قاشق که بهتر است چوبی باشد سریع هم میزنیم تا شربت و نشاسته حل و غلیظ شود و ۵ دقیقه روی حرارت هم میزنیم در این زمان مواد سفت تر و هم زدن کمی سخت تر است .
مرحله 4لبوی پوره شده را اضافه میکنیم و باز حدود ۵ دقیقه هم میزنیم تا مواد خوب حل شود و یک دست شود ،به پودر ژلاتین ۴ قاشق سوپ خوری آب اضافه میکنیم و به مواد باسلوق اضافه میکنیم وحدود ۵دقیقه دیگر هم میزنیم ،
مرحله 5بعد گلوکز مایع را اضافه میکنیم و بعد از حدود یک دقیقه هم زدن گلاب وپودر هل را اضافه میکنیم و حدود ۲۰ دقیقه روی حرارت هم میزنیم تا بوی خامیه نشاسته هم گرفته شود،بعد حرارت را خاموش وظرف را در دمای محیط میگذاریم تا مواد سرد شود.
مرحله 6توی سینی پودر نارگیل رو ریخته و از مواد باسلوق اندازه ی یک گردو برمیداریم و روی پودر نارگیل میگذاریم وباکمک پودر نارگیل در کف دست گرد میکنیم و روی اون گردو میگذاریم و میچینیم تو ظرف ،این باسلوق هرچه بیشتر در یخچال بمونه بیشتر خودشو میگیره و سفت تر میشه امیدوارم درست کنید و از خوردنش لذت ببرید .
مرحله 7میتونید مقدار شکر رو بیشتر کنید چون این میزان از دستور اندازه و دل رو نمیزنه و بستگی به ذائقه تون داره ،هرچه رنگ لبو خوشرنگ تر باشه باسلوقتون هم همان قدر رنگی میشه و شما باسلوقی درست کردید که رنگش هم طبیعی هستش و اصلا طعم لبو غالب نیست و احساس نمیشه .
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین