سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حساباسموتی و شیک اسموتی یخی ژله ای

اسموتی یخی ژله ای
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۱۲ نفر
مواد لازم
ژله ۱ بسته
ژله ۱ بسته
شکر ۱ پیمانه
آب ۲ پیمانه
آب ۲ پیمانه
خامه فرم گرفته ۱۵۰ گرم
یخبه مقدار لازم
اسموتی یخی ژله ای
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت اسموتی یخی ژله ای
روش ساخت
مرحله 1برای آماده کردن لایه قرمز، ژله آلبالو را با نصف پیمانه شکر در ظرفی مخلوط کنید، سپس آب جوش را بریزید و هم بزنید تا ژلاتین کاملا حل شود. در انتها آب سرد و چند تکه یخ خردشده بریزید و به هم زدن ادامه دهید. حالا باید داخل 16-12 عدد قالب بستنی، مخلوط را بریزید؛ طوری که حدود 3/1 قالب‌ها را پُر کند. قالب‌ها را به مدت یک ساعت داخل فریزر قرار دهید.
مرحله 2بعد از این زمان قالب‌ها را خارج کنید. خامه فرم‌گرفته را داخل ظرفی بریزید و با سرعت بالای همزن برقی آن را خوب بزنید، سپس 3/1 دیگر قالب‌ها را با آن پُر کنید. قالب‌ها را به مدت یک ساعت داخل فریزر قرار دهید.
مرحله 3حالا باید لایه آخر را آماده کنید. ژله بلوبری را با بقیه شکر مخلوط کنید، سپس یک پیمانه آب جوش بریزید و هم بزنید تا ژله کاملا حل شود. در انتها یک پیمانه آب سرد و چند تکه یخ خردشده اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید.
مرحله 4قالب‌ها را از فریزر خارج کنید و بقیه حجم آن‌ها را با ژله آبی پُر کنید. قالب‌ها را داخل یخچال قرار دهید تا ژله آخر کمی خودش را بگیرد، سپس قالب‌ها را خارج کنید، داخل مخلوط، چوب بستنی‌ها را فرو کنید و سپس قالب‌ها را به مدت 4 ساعت داخل فریزر قرار دهید تا بستنی‌ها آماده شوند.
مرحله 5موقع سرو قالب‌ها را داخل آب گرم قرار دهید تا بستنی‌ها به راحتی از قالب ها خارج شوند.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین