سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابشیرینی خشک اسلايس شیر عسل و گردو

اسلايس شیر عسل و گردو
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۶ نفر
مواد لازم
مواد لازم0
کره ۱۲۵ گرم
آرد ۱۸۰ گرم
پودر شکر ۵۵ گرم
بیکینگ پودر ۱/۲ قاشق چای خوری
شیر عسل ۱ قوطی
گردو ۵۰ گرم
کره ۳۰ گرم
قهوه ۲ قاشق چای خوری
شربت ۲ قاشق سوپ خوری
کره ۶۰ گرم
آرد ۷۵ گرم
شکر قهوه ای ۳۵ گرم
دارچین ۱/۲ قاشق چای خوری
اسلايس شیر عسل و گردو
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت اسلايس شیر عسل و گردو
روش ساخت
مرحله 1این اسلايس سه لایه دارد. در ابتدا تمامی مواد رویه را با هم مخلوط می کنیم و با همزن برقی در حدود 2 دقیقه بزنید خمیری که بدست می آید را داخل کیسه فریزر قرار دهید و بعد داخل فریزر بگذارید.
مرحله 2مواد میانی : داخل یک قابلمه تمامی مواد میانی به جز گردو را اضافه کنید و بگذارید روی شعله ملایم و آن را مدام هم بزنید تا زمانی که به جوش آید و به غلظت برسد این غلظت باید در حد یک عسل غلیظ باشد وقتی به غلظت رسید گردوها را اضافه کنید و دوباره در حد یک دقیقه هم بزنید زیر مواد را خاموش کنید و اجازه بدهید تا خنک شود.
مرحله 3مواد زیرین : کره را با پودر شکر بزنید تا رنگ آن روشن شود سپس آرد و بکينگ پودر را با هم مخلوط کرده و الک کنید و به کره و پودر شکر اضافه کنید و هم بزنید در حد مخلوط شدن کافی است
مرحله 4بعد خمیر را با دست جمع کنید نیازی به ورز نیست از سینی 20در 30 یا ظرف پیرکس می توانید استفاده کنید داخل قالب را فويل بیندازید و کف آن را چرب کنید و خمیر زیرین را روی آن با کمک دست پهن کنید و بعد داخل فر از قبل گرم شده با دمای 180 به مدت 12 تا 15 دقیقه بپزید.
مرحله 5بعد اجازه بدهید تا خنک شود مواد میانی را روی این خمیر می ریزیم و روی لایه زیرین پهن میکنیم و خمیر رویه را روی این مواد رنده میکنیم تا روی مواد را بپوشاند دوباره به مدت 20 تا 25 دقیقه داخل فر 180 درجه سانتیگراد می گذاریم تا بپزد و بعد از این زمان از فر خارج کرده و برش بزنید و با شکلات سیاه و سفید آن را تزیین کنید.
مرحله 6نکته : منظور از شربت مقدار 2 شکر به 1 آب است یعنی اگر از دو ق غ شکر استفاده کردیم یک ق غ آب احتیاج است آنها را با هم مخلوط کنید و بگذارید روی حرارت ملایم تا دانه های شکر محو شوند در همین حد کافی است.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین