سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حساباستیک استیک دودی با سس

استیک دودی با سس
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۶ نفر
مواد لازم
آویشن ۳ قاشق غذا خوری
سیر ۲ حبه
پونه ۱.۵ قاشق چای خوری
نمک ۱ قاشق چای خوری
آبلیمو ۲ قاشق غذا خوری
روغن زیتون ۱/۲ فنجان
گوشت گاو ۱ کیلوگرم
تراشه های چوب بلوط ۳ فنجان
استیک دودی با سس
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت استیک دودی با سس
روش ساخت
مرحله 1آویشن، سیر، پونه و نمک را داخل یک دستگاه غذا ساز بریزید و مخلوط کنید تا اینکه سیر ها خوب ریز شوند. در زمانی که دستگاه در حال کار است آبلیمو و روغن زیتون را اضافه کنید و بعد روی سس به دست آمده فلفل بپاشید و آن را به یک کاسه انتقال دهید.
مرحله 2روی هر دو طرف گوشت نمک و فلفل بپاشید و به مدت حداقل 30 دقیقه الی 2 ساعت آن را کنار بگذارید و در جای خشک و خنک نگهدارید.
مرحله 3منقل را آماده کنید.
مرحله 4اگر از باربیکیو گازی استفاده می کنید:
مرحله 5تراشه های چوب را با فویل بپیچید و فویل را با چنگال سوراخ سوراخ کنید. سینی روی منقل را بردارید و فویل را مستقیما روی شعله قرار دهید و بعد دوباره سینی را روی منقل قرار دهید.
مرحله 6سپس گوشت گاو را دقیقا بالای فویل بدون درپوش به مدت 6 دقیقه قرار دهید (چوب داخل فویل شروع به دود کردن خواهد کرد) گوشت گاو را بچرخانید. روی منقل را ببندید.
مرحله 7دماسنج را به داخل قسمت ضخیم گوشت فرو کنید اگر دمای آن 128 درجه فارنهایت تا 135 درجه فارنهایت بود آن را بچرخانید و به مدت 13 دقیقه دیگر کباب کنید.
مرحله 8اگر از منقل ذغالی استفاده می کنید:
مرحله 9تراشه های چوب را در منقل پخش کنید. سپس سینی منقل را قرار دهید و گوشت را روی آن قراردهید و به مدت 7 دقیقه بدون درپوش آن را کباب کنید بعد آن را درقسمت از منقل که شعله مستقیم و ملایم است قرار دهید و با یک دمای سنج داخل قسمت ضخیم گوشت فر کنید اگر دما گوشت 128 درجه تا 135 درجه فارنهایت بود گوشت را بچرخانید و 13 دقیقه دیگر آن را کباب کنید.
مرحله 10گوشت کباب شده را به یک دیس انتقال دهید و به مدت 10 دقیقه آن را رها کنید. سپس از عرض گوشت را خیلی نازک برش دهید. سس را روی گوشتهای برش داده شده به صورت جداگانه بریزید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین