سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابآش و حلیم آش جو 1

آش جو 1
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۴ نفر
مواد لازم
زعفرانبه مقدار لازم
پیاز ۳ عدد
برنج ۶۰ گرم
سبزی (آش) ۲ کیلوگرم
جو ۲۵۰ گرم
نخود ۶۰۰ گرم
گوشت ۵۰۰ گرم
نمک و فلفل و زرد چوبهبه مقدار لازم
آش جو 1
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت آش جو 1
روش ساخت
مرحله 1گوشت را در ظرفی جدا گانه به همراه افزودنی هایی مناسب(مثل برگ بو، پوست پرتقال ،فلفل دلمه ای و ...) آب پز كنید و سپس بكوبید یا رشته رشته كنید.
مرحله 2ظرفی مناسب انتخاب كنید و در آن مقداری روغن بریزید و اجازه دهید روغن كاملا داغ شود سپس پیاز های خرد شده(بهتره نگینی نباشه و كمی بلندتر خرد شده باشه)را به روغن اضافه میكنیم و در اصطلاح پیازداغ میكنیم.
مرحله 3چند دقیقه قبل از آماده شدن پیازداغ همه حبوبات را بدون اب به پیاز داغ اضافه میكنیم و چند دقیقه ای هم میزنیم.و سپس برنج را به مواد اضافه میكنیم(بدون آب).
مرحله 4پس از گذشت مدتی سبزی ها را به مواد اضافه میكنیم و خوب مخلوط میكنیم.از خرد شدن برنج نترسید خوب آشه دیگه!
مرحله 5گوشت پخته شده را به مواد اضافه میكنیم و خوب هم میزنیم و آب جوش را به قدری به غذا اضافه میكنیم كه روی مواد را كاملا بپوشاند و حتی كمی بالاتر هم باشد.حالا زیر شعله را كم كرده و از شعله پخش كن هم استفاده میكنیم و به اش زمان میدهیم تا خوب بپزد.و در انتها كمی روغن را داغ كنید و زردچوبه و نعنا داخلش ریخته و پس از مدت كمی تفت دادن به آش اضافه كنید.
مرحله 6برای تزیین میتوانید از كشك ، كشك مخلوط شده با زعفران (رنگ زرد زیبایی دارد)، ماست چكیده ، حبوبات پخته شده ، نعنا داغ به همراه زردچوبه و .... استفاده كنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین