سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابدیزی و آبگوشت و اشکنه آبگوشت انگلیسی با ماهی

آبگوشت انگلیسی با ماهی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۸ نفر
مواد لازم
گوشت قرمز ۱۱۵ گرم
پیازچه ۲ قاشق غذا خوری
جعفری ۲ قاشق غذا خوری
کره ۲ قاشق غذا خوری
آویشن ۱ قاشق غذا خوری
برگ بو ۲ عدد
پیاز ۲ عدد
نمک و فلفلبه مقدار لازم
سیب زمینی ۹۰۰ گرم
خامه‏ ۳۵۰ گرم
ماهی ۱۳۰۰ گرم
عصاره ماهی ۵ فنجان
آبگوشت انگلیسی با ماهی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت آبگوشت انگلیسی با ماهی
روش ساخت
مرحله 1یک قابلمه شش لیتری را روی حرارت ملایم قرار دهید و به آن گوشت قرمز را اضافه کنید و یک مقدار از چربی آن به قابلمه اضافه کرده، دمای حرارت را بالا ببرید و گوشت را تفت دهید تا ترد، برشته و طلایی شود.
مرحله 2از یک قاشق سوراخ دار برای انتقال آنها به یک ظرف کوچک مخصوص فر استفاده کنید. چربی ها را داخل قابلمه کنار بگذارید.
مرحله 3کره، پیاز، آویشن و برگ بو را به قابلمه اضافه کنید و با قاشق چوبی آنها را به مدت 8 دقیقه تفت دهید تا پیاز ها طلایی شوند.
مرحله 4سیب زمینی و عصاره ماهی یا عصاره مرغ یا آب را اضافه کنید (اگر عصاره به مقدار کافی روی سبزیجات را نپوشاند میتوانید مقدار بیشتری آب اضافه کنید). دما را بالا ببرید و به جوش آورید درب آن را ببندید و سیب زمینی ها را به مدت 10 دقیقه بپزید تا نرم شوند.
مرحله 5اگر مایع به اندازه کافی غلیظ نشد مقداری از سیب زمینی را له کنید تا از خودش نشاسته پس دهد و مایع غلیظ شود. دمای گاز را پایین بیاورید و روی آن نمک و فلفل بپاشید. سپس فیله های ماهی را اضافه کنید و به مدت 5 دقیقه بپزید. بعد قابلمه را از روی حرارت بردارید و به مدت 10 دقیقه کنار بگذارید.
مرحله 6آبگوشت را خیلی آرام با خامه مخلوط کنید و روی آن نمک و فلفل بپاشید.
مرحله 7اگر نمیخواهید برای همان روز غذا را سرو کنید، بگذارید مایع کمی خنک شود و بعد آن را داخل یخچال قرار دهید و روی آن را ببندید تا کاملا خنک شود ولی اگر میخواهید همان روز سرو کنید بگذارید به مدت یک ساعت در دمای اتاق بماند تا طعم مواد به خورد هم برود.
مرحله 8زمانی که آبگوشت برای سرو کردن آماده شد، آن را روی حرارت ملایم دوباره گرم کنید و آرام بجوشانید. ظرف حاوی گوشت قرمز را داخل فر قرار دهید و با دمای 95 درجه سانتیگراد (200 درجه فارنهایت) به مدت 5 دقیقه گرم کنید.
مرحله 9از یک قاشق سوراخ دار برای انتقال دادن ماهی ها، پیاز و سیب زمینی استفاده کنید. آنها را در مرکز ظرف بزرگ سوپ قرار دهید و آبگوشت خامه ای را دو تا دور آن بریزید و گوشت قرمز را روی آن پراکنده کنید. در آخر با جعفری و پیازچه آن را تزئین کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین